На базі кафедри журналістики та філології Сумського державного університету відбувся тренінг «Практика фактчек в Україні – можливості і перспективи».

Тренер, головний редактор ресурсу FactCheck-Ukraine Олександр Гороховський розповів, що таке «фактчекінг», а також поділився досвідом роботи в цій сфері.

Своїми враженнями від тренінгу поділилися студентки магістратури, які навчаються в СумДУ за спеціалізацією «Реклама і зв’язки з громадськістю».

Марина Кравченко: «Нам (групі ЖТм-62 РК) запропонувала піти на тренінг Олена Миколаївна Євтушенко, мені все дуже сподобалося. Незважаючи на те, що лектор позначив свою тему як журналістську, я для себе виділила багато складових аспектів PR (аналіз риторики публічних людей, виділення і класифікація аргументів). Семінар інформативний, простий для розуміння, з прикладами і реальними історіями. Я встигла особисто поговорити з Олександром і задати питання про те, чому він вирішив пов’язати своє життя з фактчек, як він розцінює рівень розвитку проекту за рік роботи і багато інших питань, пов’язані безпосередньо з просуванням цього проекту. Тепер чекаємо електронний посібник з фактчек і будемо застосовувати отримані знання в навчальних або робочих цілях».

Ксенія Майкина: «Тренінг мені дуже сподобався, я отримала багато корисної інформації. Також вразило, що нарешті ми можемо пізнати нові європейські прийоми, види. Тим паче, що мені до вподоби все, що зв’язано з політикою. Та й дуже важливо вміти виявити правду, коли в нашій країні така ситуація».

Єлізавета Щербак: «Хочу подякувати за запрошення на тренінг, хочеться побільше таких заходів для наших студентів. Про фактчекінг раніше не чула, хоча й не дивно, бо це явище з’явилося в Україні нещодавно. Спікер – цікава особистість, розказав, що таке «фактчекінг» і з чим його їдять так, що навіть школяр зрозуміє. Хоча захід тривав десь чотири години, втоми наприкінці не відчувала, увага не розсіювалася. Під час перерви я встигла взяти інтерв’ю про враження від першої частини тренінгу у наших студентів, відгуки були схвальні».

Тренінг організовано в рамках проекту «Посилення суспільного контролю в регіонах України» та реалізовано за підтримки Асоціації міжнародних справ (АМО), Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Участь у заході взяли студенти, викладачі та журналісти-практики.

01 02 03 04 05