Зустріч із Олександром Волощуком – автором 7 книг з мандрів автостопом, людиною, яка відвідала 44 країни і близько 800 міст світу – відбулася 24 березня в літературній вітальні Сумського державного університету. Мандрівник розповів, яким є життя різних народів поза екранами телевізорів і сучасних ґаджетів.

Із 2006 року Олександр Волощук мандрує автостопом. Географія його подорожей вражає: Балканські країни, Греція, Кіпр, Болгарія, Туреччина, Росія, Сирія, Ірак, Казахстан, Монголія, Китай. Що ще цікавіше, подорожує Олександр із мінімальною сумою коштів. Важко уявити, як можна прожити на 400 доларів 9 місяців поза домівкою. Саме такий бюджет мав Олександр під час своєї найдовшої  подорожі Східними країнами.

«Тільки в атмосфері, коли спілкуєшся з носіями різних культур, коли зупиняєшся на відпочинок у їх домі, коли сідаєш із ними за один стіл обідати, ти можеш побачити всю глибину душі народу» – говорить мандрівник. Більшість людей відкриті до спілкування, готові допомогти, незважаючи на те, що бачать Олександра вперше. Він стверджує, що мовний бар’єр – не перепона, його роль часто перебільшують. Люди обов’язково знайдуть спільну мову, було б  прагнення. Тим паче, мову жестів ще ніхто не відміняв.

Олександр Волощук переконаний, що істинну красу світу й людей неможливо відчути під час звичайної туристичної поїздки автомобілем чи поїздом. Тільки тоді, коли ти подорожуєш автостопом, знайомишся з абсолютно різними людьми (одного разу тебе підвозить міліціонер, іншого – священик, потім – бізнесмен), бачиш не рафіновану й не спотворену телевізором правду життя, перебуваєш у полоні чар незайманої природи, можна усвідомити наскільки досконале те, що тебе оточує.

Олександр Волощук поділився своїми планами на майбутнє. Найближча подорож відбудеться цього року. Мандрівник має намір обійти пішки Чорне море проти годинникової стрілки, починаючи від Чонгару Херсонської області й закінчуючи Кримським півостровом.

Анастасія Наумкіна, РК-31

1_3 1_1 1_2